Ciągniki rolnicze Case – przegląd modeli

Ciągniki rolnicze Case IH należą do jednych z popularniejszych maszyn rolniczych. Są coraz częściej wybierane przez różnorodnych klientów, głównie ze względu na swoją wszechstronność. Odpowiedni model maszyny zawsze do potrzeb klienta dobiera specjalista. Bierze on pod uwagę oczekiwania i potrzeby rolnika oraz specyficzne cechy terenu, w jakim pracować ma dana maszyna. Można ich używać do wykonywania większości prac w różnych gospodarstwach nie tylko rolnych, ale również hodowlanych. Dzięki ich zastosowaniu zwiększa się efektywność podejmowanych działań oraz przyspiesza tempo ich realizacji.

Nowoczesne modele maszyn rolniczych charakteryzuje kompaktowość połączona z wysoką wydajnością i mocą. To również cechy, jakie posiadają ciągniki rolnicze Case. Producent zadbał o to, by maszyna stała się towarzyszem rolnika w pracy w gospodarstwie. Gwarantuje wygodę i komfort. Co więcej, wykorzystanie nowoczesnych technologii umożliwia zdalne zarządzanie wykonywanymi obowiązkami. To niezwykła wygoda i ułatwienie dla operatora.

Czym wyróżniają się ciągniki rolnicze Case IH?

Historia marki Case IH rozpoczęła się w 1842 roku, gdy jej właściciel pochylił się nad możliwością skutecznego oddzielania nasion od słomy. Obecnie producent należy do Grupy CNH Industrial, czyli największego na świecie producenta dóbr inwestycyjnych. Wśród produktów dostępnych w ofercie wymienia się przede wszystkim ciągniki rolnicze Case IH, kombajny, ładowacze czołowe, prasy, ładowarki teleskopowe, systemy rolnictwa precyzyjnego. Obecnie markę wyróżnia nacisk kładziony na kontakt i współpracę z własnymi klientami. Jedynie poznając ich potrzeby i oczekiwania, producent jest bowiem w stanie stworzyć nowoczesne maszyny rolnicze o innowacyjnych możliwościach.

Ciągniki rolnicze Case – Seria Quadtrac & Steiger AFS Connect™

Ciągniki rolnicze Case tej serii charakteryzuje ogromna moc znamionowa. Sięga ona bowiem aż 420-620 KM. 6-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 12,9 litra wyposażony jest w cztery zawory na cylinder dla najwyższej niezawodności. Co więcej, ekskluzywny podwójny układ chłodzenia zwiększa moc oraz oszczędność paliwa. Wymagania europejskich norm emisji Stage V spełnia wydajny system selektywnej redukcji katalitycznej (Hi-eSCR2). W połączeniu z najsilniejszą bezstopniową przekładnią CVXDrive lub sprawdzoną 16-biegową przekładnią PowerDrive zapewniają ponadto niezrównaną wydajność i moc. Dzięki AFS Connect Telematics operator podejmuje decyzje z dowolnego urządzenia, nawet mobilnie.

Modele traktorów Magnum™ i Optum AFS Connect™

Pierwsze z modeli osiągają moc silnika w przedziale 310-400 KM. Pojemność skokowa wynosi 8,7 l. Ponadto dzięki funkcji zwiększania mocy posiadają dodatkowe 35 KM. Wykorzystuje się je w celu utrzymania prędkości i wydajności oraz poruszania się po drogach publicznych. Technologia Hi-eSCR2 marki Case IH zapewnia niezrównaną efektywność wykorzystania płynów. Co więcej, technologia SCRoF eliminuje konieczność stosowania dodatkowych komponentów takich jak CEGR. Hamulec silnikowy ogranicza zużycie układu napędowego i poprawia sterowanie maszyną. Wymiary tylnych osi zostały dostosowane do mocy, aby zapewnić jej płynne i efektywne przełożenie.

Seria Optum AFS Connect stworzona została z myślą o profesjonalistach. Ciągniki rolnicze Case IH tej serii wyposażono w ekologiczne silniki o mocy do 340 KM, przekładnię bezstopniową CVXDrive. Potrafią one pracować przede wszystkim na większym areale przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa i innych kosztów eksploatacyjnych. Innowacyjna i cicha kabina zapewnia najwyższy komfort jazdy. Ponadto, co istotne dla właścicieli dużych gospodarstw, główny okres między przeglądami wynosi aż 750 godzin.

Seria Puma

W przypadku tej serii moc silnika wynosi od 140 do 260 KM. Serię podzielono na 3 odrębne linie – kompaktowe modele Puma 140-175, większe ciągniki Puma 185-240 oraz model Puma 260 CVXDrive z systemem AFS Connect. Traktory projektowane są w oparciu o najnowszej generacji silniki FPT. Są one zgodne z normą Stage V. W tych najnowszych silnikach 6-cylindrowych przewidziano również dłuższe, bo 750-godzinne, odstępy wymiany oleju i filtra. Ponadto wyposażono je w elektroniczny wentylator Vistronic. To ciągnik uniwersalny, który obsługiwać może znaczną liczbę dodatkowych narzędzi i elementów wyposażenia dzięki możliwościom wysokowydajnego układu hydraulicznego.

Zaawansowany układ hamulcowy zastosowany w ciągnikach Puma CVXDrive Case IH zwiększa ponadto bezpieczeństwo w ryzykownych sytuacjach, zwłaszcza w trudnym terenie. Serię charakteryzuje zastosowanie swoistych elementów stylistycznych. Zalicza się do nich głównie reflektory, oświetlenie asekuracyjne, monitor, nisko zamontowane wycieraczki, a nawet zintegrowaną lodówkę, którą operatorzy docenią szczególnie podczas prac wykonywanych w upale.

Ciągniki rolnicze Case – Maxxum 115-150 i Vestrum CVXDrive

Seria Maxxum 115-150 obejmuje modele ciągników rolniczych Case z najnowszą technologią silników FPT. Ich moc znamionowa wynosi od 116 do 150 KM. Układ zarządzania mocą silnika (EPM) dla WOM, hydrauliki i prac transportowych podnosi te osiągi ze 145 do 175 KM. Codzienna konserwacja jest łatwa, dzięki unoszącej się w całości pokrywie silnika. Hamulec przeciwciśnieniowy silnika jest dostępny jako opcja we wszystkich modelach Maxxum. Przede wszystkim ogranicza on wykorzystanie hamulców roboczych. Ciągniki te charakteryzują się ponadto dużą masą użytkową dzięki zwiększonej dopuszczalnej masie całkowitej do 10500 kg.

Ciągniki rolnicze Case IH serii Vestrum CVXDrive wyróżniają się dzięki połączeniu kompaktowych wymiarów czterocylindrowego ciągnika z komfortowo zaprojektowaną kabiną. Co za tym idzie, to pierwszy ciągnik producenta w klasie 100 KM z płynnie zmieniającą się przekładnią CVXDrive. Idealnie nadaje się do transportu, pracy z ładowaczem i prac polowych. Układ hydrauliczny skonstruowano z myślą o wykonywaniu przez maszynę najcięższych zadań w trudnych warunkach. Wytrzymały tylny zaczep kategorii II lub III N wyróżnia udźwig maksymalny sięgający 5 600 kg.

Seria Farmall

Nowoczesne konstrukcje charakteryzują się całorocznym potencjałem. Cała seria powstała w latach 30. XX wieku. Współczesne ciągniki Farmall zaprojektowane są z naciskiem na zwrotność, kompaktowe wymiary, prostotę obsługi, wysoki współczynnik moc/masa. W ramach serii stworzono ciągnik Case IH Farmall A. To lekki, niezwykle zwrotny traktor o niskich kosztach eksploatacji, stanowiący idealne połączenie osiągów i rozsądnej inwestycji. Z kolei sekretem funkcjonalności ciągnika Farmall C jest łatwe przełączanie pomiędzy pracą na ciasnych przestrzeniach gospodarstwa a całodniową pracą na pełnych obrotach w polu. Zaprojektowano również serię Farmall C Selection do ciężkich prac z ładowaczem czołowym i intensywnych prac polowych, oraz Farmall C Advanced – komfortowy wszechstronny ciągnik klasy premium. Ciągniki te mogą pracować z osprzętem lub samodzielnie.

Quantum V/F

Stworzono je w odpowiedzi na potrzeby wymagających właścicieli sadów, winnic i szklarni. Ciągniki rolnicze Case IH tej serii charakteryzuje połączenie dużej mocy i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W procesie ich produkcji inżynierowie uwagę poświęcili zachowaniu standardowej szerokości poprzedniej serii maszyn spełniających wymogi normy Tier 4A. Jednocześnie poprawiono widoczność oraz komfort przestronnej kabiny.

Awarie i serwis wszystkich modeli ciągników Case IH

Części do maszyn rolniczych Case są stosunkowo łatwo dostępne. Rolnicy kupują je zwykle u sprawdzonych dystrybutorów w sklepach internetowych lub stacjonarnych. Zwykle zaopatrują się w wybrane części do ciągników rolniczych Case wówczas, gdy zastanawiają się nad tym, jak przygotować ciągnik do sezonu. Odpowiednia dbałość o jego należyty stan techniczny pomaga uniknąć usterek i poważnych awarii. To szczególnie istotne w sezonie rolniczym. Wówczas każdy przestój generuje straty ekonomiczne, niemal niemożliwe do nadrobienia w późniejszym terminie. Kupując elementy wyposażenia ciągników, klienci sugerują się zatem nie tylko ich jakością, ale również przewidywanym czasem realizacji zamówienia. Te składane w naszym sklepie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Dobór ciągnika rolniczego do potrzeb klienta

Zakup ciągnika rolniczego jest dla większości rolników jedną z najważniejszych inwestycji. Zastanawiają się oni zatem nad markami, które są godne polecenia i wyboru. Oprócz producenta Case, popularnością wśród klientów cieszą się ciągniki rolnicze New Holland i ciągniki rolnicze John Deere. Różnorodna jest jednak ich specyfikacja, są ponadto przeznaczone do odmiennych zastosowań. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie któregokolwiek z nich najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Służy on radą i eksperckim wsparciem na każdym etapie realizacji zamówienia.

ciągniki rolnicze Case

1 Komentarz

  1. Byłem naprawdę szczęśliwy, że znalazłem to miejsce . Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Muszę podziękować za Twoją pracę. Będę rekomendował to miejsce i regularnie odwiedzał, aby przejrzeć nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755