Ciągniki rolnicze Claas – czy warto je kupić?

Jedną z kluczowych decyzji dla właścicieli większości gospodarstw rolniczych jest wybór odpowiedniego ciągnika rolniczego. To inwestycja, której realizacja pochłania nie tylko sporo pieniędzy, ale również czasu. Pewny i niezawodny sprzęt jest podstawą sprawnej i szybkiej pracy na roli. Aby wybrać optymalną maszynę, warto korzystać nie tylko z opinii innych rolników. Należy też zasięgnąć opinii u specjalistów. Informacji o danych traktorach można poszukiwać przede wszystkim u sprzedawców, dystrybutorów oraz bezpośrednio u producentów. Jednymi z najpopularniejszych i najbardziej polecanych są ciągniki rolnicze Claas. Jakim cechom charakterystycznym zawdzięczają swoją powszechność w polskich i zagranicznych gospodarstwach?

Ciągniki rolnicze Claas należą do często wybieranych przez rolników głównie ze względu na swoją uniwersalność. Użytkownik staje przed bogatym wyborem różnorodnych modeli. Każda nowa seria ciągników tego producenta ma nowe cechy, innowacyjne na rynku, stanowiące kolejne udogodnienia dla operatorów. Producenci tych maszyn zwracają szczególną uwagę nie tylko na określoną moc maszyny rolniczej, ale również na komfort rolnika. Spędza one we wnętrzu traktora nawet kilkanaście godzin dziennie. Swoją pracę wykonuje w skrajnie trudnych warunkach. Czasami określanych nawet mianem ekstremalnych. Sprzęt rolniczy musi zatem być nie tylko wytrzymały i mocny, ale również komfortowy, umożliwiający bezproblemową eksploatację.

Wysokiej jakości ciągniki rolnicze Claas – czym się charakteryzują?

Wielu rolników na co dzień zastanawia się nad tym, jaki traktor będzie najlepszy dla ich potrzeb i który spełni ich wszystkie oczekiwania. Zakup maszyny rolniczej to istotny krok w rozwoju każdego gospodarstwa. Ciągniki rolnicze Claas są uniwersalne i nowoczesne. Cechują się małą awaryjnością, co sprawia, że wybierane są zarówno w przypadku chęci rozbudowy parku technologicznego, jak i wymiany sprzętu na nowszy. Są one ponadto przygotowane do współpracy z innymi maszynami rolniczymi. Ostateczna decyzja dotycząca producenta i modelu kupowanego ciągnika rolniczego zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienia się przede wszystkim wielkość pola uprawnego, rodzaj uprawy, klasy uprawianych gleb. Nie bez znaczenia jest także ukształtowanie terenu, ergonomia pracy, komfort rolnika i łatwość obsługi maszyny.

Nowe czy używane ciągniki rolnicze? Co wybrać?

Nie tylko w ofercie firmy Claas rolnik ma do wyboru sprzęt nowy oraz używany. Nowe ciągniki rolnicze marki Claas zawsze zapewniają najnowsze rozwiązania i innowacyjne systemy. Są gotowe do użycia i przed pracą nie wymagają wykonywania żadnych prac serwisowych czy konserwacyjnych. Ciągniki znajdują się w ofercie marki już od ponad 15 lat. W tym czasie stale i sukcesywnie powiększa się ona o nowe modele. Obecnie wśród nowych maszyn oferowanych jest ponad 50 różnorodnych modeli traktorów. Nowe maszyny warto wybrać przede wszystkim ze względu na ich niezawodność. Są niemal bezawaryjne, a objęte gwarancją dają rolnikowi pewność najlepiej wykonanej pracy podczas całego sezonu.

Oferta produktów Claas obecna jest również na rynku wtórnym maszyn rolniczych. Używane ciągniki wybierają przede wszystkim ci rolnicy, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup nowej maszyny rolniczej. Warto jednak pamiętać o rządowych dotacjach i dofinansowaniach, które pomagają właścicielom gospodarstw doposażyć się w nowoczesny sprzęt. Oprócz ciągników rolnicy często poszukują ofert sprzedaży kombajnów zbożowych Claas.

Części do ciągników rolniczych Claas dostępne są w naszym sklepie. Określonych komponentów rolnicy potrzebują nie tylko podczas awarii sezonowych. Zastanawiając się nad tym, jak przygotować ciągnik do sezonu, należy zdecydować się na profesjonalny przegląd techniczny stanu maszyny. Dzięki temu dowiemy się, jakich części do maszyn rolniczych Claas będziemy potrzebować w pierwszej kolejności.

Traktory Claas – seria XERION

Seria XERION 12 prezentuje ciągniki rolnicze Claas o maksymalnej mocy sięgającej do 650 KM. To maszyny stosunkowo dużych rozmiarów, o unowocześnionych systemach trakcji i funkcjach wsparcia. Opracowano je w szczególności z myślą o właścicielach dużych gospodarstw. Z ich możliwości korzystają zatem głównie przedsiębiorcy. Są dostępne na polskim rynku zarówno z podwoziem gąsienicowym, jak i z ogumieniem bliźniaczym. Wymianę oleju w wymienionych modelach przewiduje się na przebieg 1000 godzin pracy. Operator nie musi się zatem skupiać na nadmiernych przestojach. Maszyny wyposażono w silnik Mercedes-Benz o pojemności ponad 15 litrów i mocy maksymalnej 653 KM. Sprzęt ten sprawdza się najlepiej podczas prac pociągowych. Silnik ten nawet na niskich obrotach charakteryzuje się wysokim uciągiem. Obsługuje z łatwością największe dołączane maszyny towarzyszące. Pojemność kabiny sięga 4 m³, co sprzyja komfortowi pracy rolnika.

Seria ciągników XERION 5000-4200 zapewnia maksymalną trakcję, siłę uciągu i dynamikę pracy. Maszyny te wkraczają na wyżyny swoich możliwości w skrajnie trudnych warunkach. Poleca się je do pracy na wymagającym podłożu. Powierzchnia przylegania w tych modelach jest nawet 25% większa w porównaniu z innymi seriami. Kabinę wyposażono dodatkowo w podłokietnik z ekranem dotykowym. Silnik ciągników ma 6 cylindrów. Jego pojemność wynosi ponad 12 litrów. Maksymalna moc silnika zależnie od modelu maszyny waha się od 462 do 530 KM.

Seria AXION – niezawodność i wydajność w codziennej pracy w rolnictwie

Ciągniki rolnicze Claas serii AXION charakteryzują się mocnymi silnikami (do 445 KM). Bezstopniowa przekładnia i olbrzymia siła uciągu gwarantuje wysoki komfort jazdy i jakość pracy. Jazda na niskich obrotach silnika dba o ekonomię jazdy. Ogranicza też ilość spalanego paliwa. Użytkownik obsługuje maszyny tej kategorii w sposób prosty i intuicyjny. W tym celu wykorzystuje wyświetlacz dotykowy. Manewr zawracania możliwy jest do wykonania poprzez jedno kliknięcie.

Modele ARION

Jednym z najbardziej popularnych ciągników Claas jest model ARION. W tych modelach zastosowano znany już wyświetlacz, ale w tym przypadku wyświetla on obraz z aż dwóch kamer. Znacząco ułatwia to wykonywanie obowiązków. Wyświetlacz steruje również urządzeniami dodatkowymi. Także w przypadku tych maszyn obniżenie momentu obrotowego silnika sprzyja oszczędnościom paliwa. Włączenie tylnego systemu WOM jest możliwe dzięki jednemu przyciskowi, co gwarantuje większą dokładność pracy. Dodatkowo możliwe staje się aktywowanie pamięci prędkości obrotowych osiąganych w danym momencie przez silnik. Stanowisko pracy znajduje się w nowoczesnej kabinie. Jej wnętrze wyposażono w skórzaną kierownicę i zestaw głośnomówiący. Luk dachowy otwiera się w tył, sprzyjając komfortowi operatora.

Ciągniki rolnicze Claas serii ARION charakteryzuje oszczędność kosztów operacyjnych, środków ochrony roślin i nawozów. Prostszy staje się system dokumentacji pracy dzięki wykorzystaniu systemu TELEMATICS. Flotę można połączyć w jedną sieć. Dodatkowe maszyny robocze obsługuje się intuicyjnie dzięki przyciskom funkcyjnym umieszczonym na dźwigni wielofunkcyjnej. Panoramiczna kabina zapewnia jasną widoczność wszystkich kompatybilnych urządzeń. W modelach tych możliwe jest ponadto automatyczne przełączanie biegów.

Ciągniki rolnicze Claas AXOS

Rosnąca sprzedaż ciągników Claas AXOS świadczy o ich uniwersalności i niezawodności. Wykorzystuje się je zarówno podczas pracy na podwórzu, jak i w polu rolnym. Maszyna jest bowiem kompaktowa i niezwykle zwrotna. Swoją wszechstronność zawdzięcza przede wszystkim wysokiemu obciążeniu użytkowemu. Wynosi ono 2 tony, a udźwig sięga wartości ponad 3 ton. Elementy obsługowe umieszczono intuicyjnie i wygodnie dla operatora. Dzięki jeździe z mniejszym obciążeniem można skutecznie chronić glebę. Maszyna ta jest jednak przystosowana również do współpracy z najcięższymi urządzeniami dodatkowymi. Spory prześwit ułatwia z kolei wykonywanie prac związanych ze zbiorem pasz czy ochroną roślin. Łatwiejsze stają się zatem przejazdy przez pokos i uprawy na zaawansowanych etapach.

Ciągniki Claas ELIOS

Ciągniki rolnicze Claas ELIOS charakteryzuje niewielka wysokość całkowita. Doceniają ją przede wszystkim rolnicy pracujący w sadach i winnicach. Dzięki tej cesze maszyna wjedzie również do każdego pomieszczenia gospodarczego. Świetnie sprawdza się w pagórkowatym terenie. Stabilność traktora gwarantuje nisko położony środek ciężkości. Można ją zwiększyć poprzez maksymalny rozstaw kół. Wynosi on prawie 2,5 metra. Wraz z wyważonym rozdziałem masy zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy. Modele ELIOS bez kabiny, przy złożonym pałąku bezpieczeństwa oraz odpowiednim ogumieniu, mogą mieć wysokość nieprzekraczającą 2 metrów. Idealnie nadają się zatem do pracy w szklarni i niskich budynkach. Łatwo i szybko pokonują również wszelkie bramy. Ładowacze czołowe instalowane do opisywanych modeli ciągnika Claas integrują się poprzez PROPILOT.

Większa moc, idealne dopasowanie, komfort pracy – nowoczesne maszyny Claas NEXOS

Modele NEXOS idealnie dopasowują się do potrzeb użytkowników. Służą do prac wykonywanych podczas upraw roli, w sadach, winnicach, a nawet prac komunalnych. Wysoki poziom udźwigu umożliwia podnoszenie najcięższych maszyn i ładunków. Ciągniki wyposażono dodatkowo w hydrauliczne jarzmo podnośnika i stabilizatory boczne. Ich funkcja to przede wszystkim precyzyjne prowadzenie pojazdu po zboczu.

ciągniki rolnicze claas

Źródło: Depositphotos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755