Ciągniki rolnicze New Holland – czym różnią się od siebie poszczególne serie maszyn?

W każdym nowoczesnym gospodarstwie rolnym w wykonywaniu wybranych prac pomaga przede wszystkim traktor. Wśród rolników popularnością i dobrymi opiniami cieszą się ciągniki rolnicze New Holland. To innowacyjne maszyny, charakteryzujące się wytrzymałością i zaawansowaniem technologicznym. Te cechy czynią je liderem w branży. Firma New Holland cieszy się długoletnią historią i tradycją. Istnieje bowiem od 1895 roku, a jej maszyny można spotkać niemal w każdym zakątku świata.

Poszczególne ciągniki New Holland różnorodnych serii różnią się między sobą parametrami technicznymi, mocą, przeznaczeniem i wyposażeniem. Już na etapie planowania ich produkcji i tworzenia maszyny poddaje się skrupulatnym i wymagającym testom. Dzięki temu zarówno producent, jak i klient zyskuje gwarancję produktu najwyższej jakości. Niezbędne są tu konsultacje z rolnikami i usługodawcami, a  więc żywy kontakt z klientami (nawet potencjalnymi). Firma New Holland specjalizuje się w wypuszczaniu na rynek całych rodzin maszyn rolniczych, co stwarza możliwość indywidualnego kreowania wymarzonego ciągnika.

Ergonomiczne rolnictwo dla wymagających – firma New Holland

Historia firmy i marki New Holland stanowi sumę integracji czterech różnych marek: Ford, FiatAgri, Claeys, New Holland. Obecnie producent jest światowym liderem w zakresie produkcji i sprzedaży różnorodnych maszyn rolniczych. Oferuje bowiem szeroki asortyment sprzętu dobieranego indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego klienta. Zastosowanie pionierskich rozwiązań marki zrewolucjonizowało rolnictwo i zwiększyło wydajność podejmowanych przez lata działań. Co więcej, marka New Holland należy do jednej z najczęściej nagradzanych w branży rolniczej w różnorodnych kategoriach. Obecnie firma zajmuje się przede wszystkim produkcją ciągników ogrodniczych, komunalnych, ładowaczy czołowych, kombajnów zbożowych, kombajnów do zbioru zielonek i pras.

Eksploatacja niemal wszystkich ciągników New Holland jest prosta i bezproblemowa. Warto wspomnieć, że w przypadku awarii i usterek części do maszyn rolniczych New Holland można w łatwy sposób zdobyć bezpośrednio u producenta lub w naszym sklepie. By uniknąć przestoju w gospodarstwie, warto zainteresować się tym, jak przygotować ciągnik do sezonu i zaopatrzyć się w podstawowe części do ciągników rolniczych New Holland, które wymagają systematycznej wymiany.

Ciągniki rolnicze New Holland – nowoczesna seria T8

Ciągniki rolnicze New Holland T8 Genesis zapewniają przede wszystkim precyzję pracy i jej maksymalną wydajność. W ich przypadku nie ma miejsca na kompromisy. Monitor InfoView™ oraz zmniejszenie liczby elementów wyposażenia znajdujących się bezpośrednio w kabinie operatora zapewniają wyższy komfort wykonywanych przez niego obowiązków. Ponadto kamery zamontowane w masce silnika i w tylnej części maszyny oraz trzy pakiety oświetlenia zwiększają bezpieczeństwo pracy. Usługa MyPLM®Connect zapewnia stałą łączność z wszystkimi pracującymi maszynami, niezależnie od warunków i cech charakterystycznych miejsca. Przyjazny interfejs stoi na straży prostoty obsługi całej maszyny. Obsługa ciągnika staje się zatem intuicyjna i przychodzi operatorowi naturalnie. W serii dostępne są modele:

 • T8.380 – o mocy maksymalnej 381 KM;
 • T8.410 – o mocy maksymalnej 409 KM;
 • T8.435 – o mocy maksymalnej 435 KM.

Ciągniki New Holland z serii T7

Modele ciągników New Holland serii T7 to cicha praca, lepsza widoczność, inteligentna obsługa i większa moc. T7 Heavy Duty z systemem PLM Intelligence™ ma niewielkie wymiary i jest stworzony do warunków rolnictwa precyzyjnego. Cechą charakterystyczną serii jest ponadto luksusowa wersja Blue Power z ciągnikami w metalicznym niebieskim kolorze. W kabinie ciągnika słyszalne są dźwięki do 66 dB, co gwarantuje komfort pracy operatora. W ciągniku zastosowano kabinę Horizon™, zwiększając widoczność. Zintegrowane schowki, gładkie elementy wykończenia kabiny, obniżone nadkola i zaokrąglony słupek przedniej szyby tworzą wrażenie niemal otwartej kabiny. Co więcej, intuicyjną obsługę maszyny umożliwia podłokietnik SideWinder™ Ultra. Obserwację ułatwia wyraźny wyświetlacz, montowany standardowo na konsoli InfoView™ lub – w przypadku CentreView™ – w kierownicy. Większa moc=dłuższa praca. W silniku FPT Industrial NEF zastosowano technologię ECOBlue™ HI-eSCR 2. Charakteryzuje go moc 313 KM. Jego maksymalny moment obrotowy jest dostępny już przy 1400 obr./min.

W serii T7 dostępne są również modele:

 • T7 LWB  z systemem PLM Intelligence™ lub bez niego;
 • T7SWB o eleganckiej linii i atrakcyjnym wyglądzie połączonym z silnikami ECOBlue™ HI-eSCR 2 Nef, które w całości spełniają jeszcze bardziej restrykcyjne wymogi norm emisyjnych Stage V, moc od 165 do 225 KM przy niskim zużyciu paliwa;
 • T7S z zastosowanymi silnikami FPT Industrial NEF z technologią ECOBlue™ HI-eSCR 2 obniżającą zużycie paliwa i zwiększającą niezawodność.

Modele T6 Methane Power i T6 Electro/Dynamic/Auto Command

Ciągniki rolnicze oferowane przez markę New Holland serii T6 Methane Power zasługują na szczególną uwagę ze względu na fakt, że są pierwszymi na świecie ciągnikami zasilanymi w 100% metanem. Funkcjonują zatem w zamkniętym obiegu gospodarstwa niezależnego energetycznie. Dostępny jest w pakiecie Smart z podstawowymi funkcjami zapewniającymi jednocześnie wysoką wydajność. Pakiet Delux to wyższy komfort użytkowania maszyny połączony z wygodą pracy operatora. W konstrukcji zastosowano 6-cylindrowy silnik na gaz ziemny. Jego moc sięga 175 KM, a sprzężony jest z dwiema przekładniami Powershift Electro Command™ i Powershift Dynamic Command™. Co istotne i oczywiste, ten model ciągnika jest niezwykle ekonomiczny i ekologiczny. Przy używaniu biometanu można bowiem ograniczyć emisję CO2 niemal do zera. 

W serii T6 Electro/Dynamic/Auto Command wyposażone są w 4-cylindrowy silnik. Są najekonomiczniejszymi maszynami w swej klasie o niższym o 9% zużyciu paliwa. Ciągniki te stosuje się przede wszystkim we współczesnych gospodarstwach wielokierunkowych, zwłaszcza specjalizujących się w intensywnej hodowli bydła. Wydajność i sprawność zapewnia ośmiobiegowa przekładnia Dynamic Command™. Zintegrowany układ IntelliSteer®, zapewnia ponadto najwyższy poziom dokładności pomiędzy poszczególnymi przejazdami. By zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pracy, specjalistyczny ciągnik serii T6 można wyposażyć w aż 16 sztuk świateł roboczych LED. Modele w tej serii to:

 • T6.145 o maksymalnej mocy 125 KM;
 • T6.155 o maksymalnej mocy 135 KM;
 • T6.160 o maksymalnej mocy 145 KM;
 • T6.165 o maksymalnej mocy 145 KM;
 • T6.175 o maksymalnej mocy 155 KM;
 • T6.180 o maksymalnej mocy 158 KM.

Maszyny z serii T5

Produkowane przez New Holland ciągniki z serii T5 Dynamic/Auto Command przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań polowych, prac z wykorzystaniem ładowacza czołowego oraz szybkiego transportu. Maksymalna moc silnika wynosi do 140 KM. Większy komfort pracy gwarantuje słynna kabina Horizon™. Widoczność zwiększa natomiast okno dachowe.

Seria T5 Electro Command to kompaktowy model, mieszczący w sobie wydajny silnik FPT Industrial F5 o pojemności 3,6 litra, wykorzystujący technologię ECOBlue™ Compact HI-eSCR 2. Maszynę wykorzystuje się przede wszystkim w gospodarce hodowlanej, wielokierunkowej i mleczarstwie. Joystick kabinowy wyposażono w układ sterowania przekładnią. Umożliwia on głównie płynne przełączanie na wyższe i niższe biegi. Niezwykłą zaletą maszyny jest ponadto niska wysokość całkowita, która nie sięga nawet 3 metrów. Jednocześnie operator podczas pracy docenia właściwości zawieszenia osi przedniej Terraglide™ marki New Holland, które zapewnia idealnie płynną jazdę w każdych warunkach, nawet w trudnym terenie. 

Seria T5 Utility posiada na wyposażeniu spełniający wymogi normy Stage V silnik F5 firmy FPT Industrial. Co więcej, nowoczesny 3-biegowy WOM gwarantuje elastyczność i wydajność pracy. Z kolei tylny zaczep o zwiększonym udźwigu wynoszącym 4400 kg pozwala zwiększyć zakres zastosowań maszyny. Ponadto, w ciągniku zastosowano przekładnię Powershuttle z opcjonalnym biegiem pełzania, co umożliwia realizację transportu drogowego. 

Ciągniki rolnicze New Holland T5S pozwalają przede wszystkim dostosować możliwości maszyny do warunków panujących w gospodarstwie, na polu, w hodowli niekomercyjnej czy w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką siana i paszy. Oferowane są z 4-słupkową kabiną. Fabrycznie montuje się w nich nowe ładowacze serii LA i TL. Ponadto, w ciągnikach tych można korzystać z siły tylnego układu zawieszenia o udźwigu 4400 kg. Zapewnia on najlepsze w tej klasie osiągi. Sterowanie układem zawieszenia odbywa się za pomocą systemu Lift-O-Matic. Maszyna jest kompaktowa i zwrotna, dzięki czemu cieszy się popularnością nawet wśród właścicieli niewielkich gospodarstw.

Ciągniki rolnicze New Holland T4 i T3

Seria ciągników T4 FNV umożliwia wykonywanie prac na pochyłościach i równym terenie, w winnicach, rozległych sadach, na użytkach zielonych. Maszyny są zatem wszechstronne i uniwersalne. Kabina VisionView™ zapewnia wysoki poziom komfortu, bezpieczeństwa i widoczności. W serii T4 postawiono na moc i wydajność silnika połączoną z niewielkimi rozmiarami maszyny. Ponadto, zastosowanie silników z układem wtryskowym Common Rail pozwala na oszczędność paliwa. Krzywa mocy maszyn z tej serii jest stała w zakresie od 1900 do 2100 obr./min, co pozwala na utrzymanie mocy podczas wykonywania wymagających prac. Serię T4S charakteryzuje moc silnika od 55 KM do 75 KM. Podstawowe modele dostępne są z napędem na jedną oś i platformą z ramą ROPS. Modele z napędem na cztery koła są w stanie poradzić sobie z kolei niemal w każdych warunkach. Znajdują zatem zastosowanie w trudnym otoczeniu, oferując jednocześnie wydłużone okresy międzyobsługowe (aż do 600 godzin).

Ciągniki rolnicze New Holland serii T3F/LP przeznaczone są do pracy w sadach. Z niezwykłą łatwością poruszają one się pomiędzy rzędami. Zapewniają ponadto wyśmienite osiągi przy kultywacji gleby, przeładunku materiałów i transporcie drogowym. Wszystkie główne elementy sterujące umieszczono z boku fotela i na prawym błotniku. Niskoprofilową konstrukcję z powodzeniem wykorzystuje się również na fermach drobiu i w szklarniach. Ciągniki te napędza 3-cylindrowy silnik FPT Industrial z turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową. 

Niepowtarzalna seria Boomer

W ciągnikach serii Boomer zastosowano płynnie pracujące i oszczędne napędy common rail z 300-godzinnym odstępem pomiędzy przeglądami. Komfort pracy operatora zapewnia kabina Boomer Suite™. Dodatkowo innowacyjna funkcja EZ Speed automatycznie zwiększa prędkość obrotową silnika w modelach hydrostatycznych po wciśnięciu pedałów napędu. Układ kierowniczy posiada osobną pompę wspomagania. Doskonałą przyczepność gwarantuje natomiast napęd na wszystkie koła. Ciągniki Boomer tworzono przede wszystkim z myślą o szybkiej wymianie narzędzi celem błyskawicznego przystąpienia do wykonywania kolejnej czynności w gospodarstwie.

Jak wybrać najlepszy ciągnik?

Oprócz opisanych powyżej modeli maszyn rolniczych, na rynku dostępnych jest wiele innych rozwiązań. Ciągniki rolnicze Case i ciągniki rolnicze John Deere są również powszechnie wymieniane wśród najpopularniejszych wyborów rolników. Różnią się  nie tylko specyfikacją  i parametrami, ale nawet wyglądem. Ostateczny dobór sprzętu uzależniony jest od konkretnego typu gospodarstwa prowadzonego przez klienta. Nie musi on jednak polegać wyłącznie na swojej intuicji. Jest wspierany przez ekspertów, udzielających rzetelnych porad.

ciągniki rolnicze New Holland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755