Kiedy warto kupić ciągniki rolnicze John Deere?

Obecnie trudno wyobrazić sobie gospodarstwo rolne, w którym nie używano by ciągnika. Tego rodzaju maszyny pełnią wiele funkcji, a podstawową z nich jest mechanizacja rolnictwa i zwiększenie efektywności procesu produkcji. Dzięki nim możliwe staje się szybkie i skuteczne wykonywanie większości prac bez użycia siły ludzkich rąk. To właśnie do ciągników rolniczych podłącza się opryskiwacze, siewniki czy sieczkarnie. To tylko niektóre z możliwości nowoczesnego sprzętu. Za jedne z najbardziej efektywnych i innowacyjnych uważa się ciągniki rolnicze John Deere. Popularność zawdzięczają one przede wszystkim niecodziennym rozwiązaniom z wykorzystaniem cyfryzacji i możliwości bezprzewodowego transferu danych.

Żółty jeleń na zielonym tle – skojarzenie z marką John Deere jest jasne dla wszystkich osób związanych z rolnictwem, a nawet dla tych niezwiązanych z nim bezpośrednio. To znak rozpoznawalny producenta, będący zarazem jego logo. Co sprawia, że coraz większa liczba rolników poszukuje na rynku maszyn z tym właśnie znakiem? Ciągniki rolnicze John Deere kojarzone są z niezawodnością, solidnością i trwałością. Proces ich produkcji opiera się bowiem wyłącznie na wykorzystaniu części najlepszej jakości oraz innowacyjnych technologii. Urządzenia dobrze sprawdzają się zarówno na łatwych, jak i najbardziej wymagających terenach. Coraz częściej sięgają po nie również polscy rolnicy. Korzystać z nich mogą osoby prywatne i nawet największe przedsiębiorstwa rolne. Producent jest bowiem liderem na rynku produktów agrotechnicznych.

Uniwersalne i produktywne ciągniki rolnicze John Deere – co warto o nich wiedzieć?

Ciągniki rolnicze John Deere to bogactwo rozwiązań i dostępnych możliwości. Producent co jakiś czas wprowadza na rynek rolniczy cenne nowinki technologiczne, ulepszając kolejne serie produkowanych maszyn. Wszystkie z nich stworzono po to, by gwarantować maksymalną wydajność przy jednoczesnym komforcie operatora. Najnowsza seria John Deere 9 może ponadto obsługiwać wszystkie największe narzędzia i osprzęty. W maszynach tych można znaleźć sześciocylindrowy, oszczędny silnik. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ograniczono spalanie, zmniejszono koszty serwisowania, a co więcej – zmniejszono poziom generowanego hałasu.

Decydując się na zakup maszyny rolniczej, rolnicy i przedsiębiorcy zwracają uwagę przede wszystkim na jej parametry i dane techniczne. Muszą je bowiem dobrać indywidualnie do obecnych na polu warunków i ewentualnych ograniczeń. Przy kupnie nowego sprzętu należy ponadto sprawdzić, czy posiada on wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Z tego względu najbezpieczniejszą opcją jest zakup ciągnika rolniczego bezpośrednio od producenta lub oficjalnego dystrybutora. O czym jeszcze powinni pomyśleć rolnicy? Ważna jest nie tylko wydajność maszyny i szybkość tempa jej pracy, ale również komfort pracy operatora. Z tego względu przed zakupem należy sprawdzić komfort kabiny, ustawienie siedziska czy ustawienia klimatyzacji.

Cechy charakterystyczne marki

Ciągniki rolnicze marki John Deere charakteryzuje różnorodność nie tylko pod względem mocy i wydajności, ale również ich rozmiaru. Rolnik może dowolnie wybierać wśród maszyn kompaktowych, średnich lub całkiem sporych rozmiarów. Zaprojektowane są w różny sposób po to, by zapewnić wszystko, czego użytkownik potrzebuje. Umożliwiają podmiotowy rozwój całego gospodarstwa, również wtedy (a może przede wszystkim), gdy staje się ono dla rolnika biznesem. Poszczególne serie ciągników rolniczych producenta różnią się między sobą przede wszystkim mocą silnika. To podstawowe kryterium ich podziału na poszczególne numery serii. Nie bez znaczenia jest również rodzaj prac polowych, do których maszyny będziemy używać.

Ciągniki John Deere – w jakich gospodarstwach sprawdzają się najlepiej?

Obecnie rolnicy najczęściej wybierają nowoczesne ciągniki rolnicze John Deere z najnowszej serii 9. Przeznacza się je do pracy głównie na wielkoobszarowych przedsiębiorstwach rolnych. Wszystko ze względu na ich rozmiar i poziom wydajności. Dysponują one licznym osprzętem, a  szeroka gama obciążników gwarantuje przyczepność. Maksymalny udźwig sięga aż 9 ton, a obciążenie – ponad 30 ton. Nowy silnik charakteryzuje się większą mocą i wyższym momentem obrotowym. Komfort jazdy i doskonała widoczność to cechy, które doceniają rolnicy w każdego rodzaju gospodarstwach rolnych. Intuicyjne sterowanie zapewnia wygodę i łatwość w obsłudze.

Rolnicy do codziennej pracy w mniejszych przedsiębiorstwach lub małych gospodarstwach rolnych wybierają ciągniki rolnicze John Deere z pozostałych serii – 8, 7 lub 6. Charakteryzują się one mniejszym rozmiarem z zachowaniem nadal wysokiego poziomu wydajności. To sprzęt dla rolników, którzy cenią sobie zrównoważony rozwój nowoczesnego rolnictwa z jednoczesną dbałością o stan gleby. Dwugąsienicowe maszyny rolnicze John Deere przeznaczone są do pracy na terenie płaskim i suchej, luźnej glebie. Powierzchnia styku maszyny z podłożem wynosi niespełna 5 m2, co sprzyja ograniczeniu ryzyka naruszenia i ugniatania gleby (ciągniki 8RX).

W ofercie ciągników od wiodącego producenta znajdują się również maszyny serii 5, łącznie z ciągnikami do upraw specjalistycznych. Najczęściej wykorzystuje się je w winnicach i sadach, gdzie wymagana jest solidna siła uciągu i dobrej jakości hydraulika. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwe staje się wykonywanie wielu zadań w ramach jednego przejazdu maszyny. W ten sposób zapobiega się stratom i tzw. pustym przejazdom. Seria ta jest gotowa do użytku z systemem naprowadzania. Dodatkowo ochroniono je panelami bocznymi, dzięki czemu nie są narażone na zadrapania i zarysowania podczas prac.

Kiedy kupić ciągnik?

Biorąc pod uwagę możliwości, jakie stwarza wykorzystanie ciągnika rolniczego w gospodarstwie, inwestycja ta w większości przypadków się opłaca i stosunkowo szybko zwraca. Dokonać zakupu ciągnika można w dowolnym momencie rozwoju gospodarstwa. Specjaliści zalecają, by kupować je przed sezonem, zwłaszcza jeżeli chodzi o maszyny używane. Nowe ciągniki są fabrycznie przygotowane do aktywnej pracy. Dzięki temu można ich używać niemal od razu po zakupie.

O czym pamiętać przy zakupie?

O czym warto pamiętać, kupując ciągnik rolniczy? Rolnik powinien uwzględnić przede wszystkim wielkość areału, rodzaj ziemi i wszelkie maszyny, jakimi chce posługiwać się podczas procesu uprawy ziemi. Co więcej, należy zwrócić również uwagę na ilość i powierzchnię pól uprawnych znajdujących się na danym terenie. Dane te nie determinują jednak ostatecznych wyborów rolników. Istotne jest również to, z jakimi maszynami traktor ma być finalnie zintegrowany oraz jaką formę uprawy stosuje się na danym polu.

Niezbędna jest zatem znajomość potrzeby uciągu maszyny, Łatwo ją zweryfikować dzięki dostępności opisu parametrów technicznych maszyn w katalogach poszczególnych producentów. Na podstawie tych informacji oraz ogólnych indywidualnych preferencji klienta ocenia się optymalną moc silnika. Traktor o rozszerzonych funkcjach warto potraktować jako inwestycję w dalszy rozwój gospodarstwa rolnego. Biorąc pod uwagę potrzeby rolnika, jakie może on mieć w niedalekiej przyszłości, warto lepiej wyposażyć ciągnik już na etapie jego zakupu. Coraz częściej klienci wybierają również wydajniejsze maszyny, które są w stanie udźwignąć najcięższy osprzęt.

Nie bez znaczenia pozostaje specyfika terenu i gleby. Większa moc ciągnika pożądana jest przede wszystkim tam, gdzie gleby są zwięzłe i trudne w uprawie. Warto ponadto zwrócić uwagę na odległość dzielącą pola uprawne od zabudowań gospodarstwa. Poruszanie się po nierównych drogach i niestabilnym podłożu może być nie tylko niekomfortowe, co wręcz niebezpieczne. W związku z tym użytkownicy ciągników, którzy muszą często się przemieszczać, doceniają amortyzację przedniej osi i kabiny.

Serwisowana maszyna to inwestycja w wydajność i niezawodność

Zarówno kombajny zbożowe John Deere, jak i ciągniki rolnicze i inne maszyny służące usprawnianiu pracy w polu należy poddawać systematycznemu serwisowaniu. Nowoczesne urządzenia są co prawda dostosowane do ciągłej pracy w wymagających warunkach i przez wiele godzin w ciągu dnia. Nie oznacza to jednak, że rolnik nie powinien wiedzieć, jak przygotować ciągnik do sezonu. Wyłącznie dbałość o jego odpowiedni stan techniczny i wykonywanie koniecznych prac serwisowych na czas zagwarantuje jego optymalne działanie i utrzyma wydajność. W związku z tym warto korzystać z pomocy fachowców zarówno przy niewielkich usterkach, jak i przy konieczności wymiany podzespołów lub komponentów.

ciągniki rolnicze John Deere

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755