Kombajny zbożowe Case IH – czy warto je kupić?

Kombajn to maszyna rolnicza, której zadaniem jest przede wszystkim zebranie zasianych zbóż. Jego zastosowanie jest zatem bardzo proste. Użycie kombajnu na polu uprawnym pozwala na uzyskanie gotowych, oczyszczonych ziaren z rosnących zbóż. Oprócz plonu, kombajny zbożowe Case dbają również o dobrą jakość pozyskiwanej podczas żniw słomy. Zastosowanie dobrego jakościowo i wydajnego kombajnu ogranicza koszty produkcji. Minimalizuje koszty paliwa, skraca czas potrzebny na zebranie ziaren, oszczędza siły rolników i zwierząt. Dla znacznej większości rolników kombajn zbożowy jest najważniejszą inwestycją w gospodarstwie, niezależnie od jego areału.

Kombajny zbożowe Case IH biorą udział w niezwykle istotnej misji produkowania jedzenia dla ludzi na całym świecie. Ich rola w branży rolniczej jest zatem nieoceniona. W obecnych czasach zbiory powinny być szybkie, proste i efektywne. Dodatkowo nie powinny wymagać szczególnych nakładów finansowych, czy energetycznych od rolnika. Rozwój wysokich technologii przyczynia się również do zwiększenia wydajności prac wykonywanych w gospodarstwach rolnych. Kombajny wiodącego producenta można wyposażyć w różnorodne hedery, co również przyczynia się do zwiększenia ich skuteczności. Jakość i wielkość zbiorów powinna być bowiem zawsze na najwyższym poziomie. Dla rolników istotna jest również sprawność maszyny rolniczej. Wszelkie usterki i awarie mogą bowiem zwiększać ryzyko przestoju maszyny rolniczej. Jej unieruchomienie wiąże się natomiast ze stratami ekonomicznymi.

Case IH – jeden z największych producentów rolniczych

Case IH to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu rolniczego. Oferuje wysokiej jakości maszyny zwiększające wydajność pracy na roli. Ma sieć ponad 4000 dystrybutorów, co zapewnia jej popyt i działalność w ponad 160 krajach. Stanowi własność firmy CNH Global. Oprócz sprzętu rolniczego, firma Case IH oferuje również wsparcie finansowe dla rolników (finansowanie fabryczne) oraz części do maszyn rolniczych CNH i serwis. Z usług tego producenta skorzystać mogą zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Czołowymi produktami firmy są przede wszystkim ciągniki rolnicze (traktory) i kombajny zbożowe. Kombajny zbożowe Case charakteryzuje wysoka jakość połączona z oszczędnością i ekologią. Maszyny te cieszą się zainteresowaniem rolników głównie ze względu na swoją niezawodność. Nowy sprzęt objęty jest gwarancją. Case zajmuje się również maszynami do produkcji siana i pasz, maszynami uprawowymi, systemami siewnymi. Rolnik może ponadto zaopatrzyć się u tego producenta w opryskiwacze, aplikatory, specjalne akcesoria i narzędzia rolnicze.

Kombajny zbożowe Case IH – typy i podział

Kombajny zbożowe Case producent udostępnia w różnorodnych wersjach. Różnią się one między sobą przede wszystkim ceną, kosztami eksploatacji, parametrami technicznymi i sposobem działania. Na przestrzeni ostatnich 30 lat firma Case IH zoptymalizowała konstrukcję pojedynczego rotora wzdłużnego. Obecnie kombajny wyróżnia wysoka wydajność, wyśmienite osiągi i efektywna praca. Bez względu na typ i model kombajnu, Case IH w swoich maszynach żniwnych stosuje szereg nowoczesnych rozwiązań, które czynią z charakterystycznych czerwonych maszyn rewolucyjne i wszechstronne cuda techniki. Zgodnie z zapewnieniami producenta, należą do nich przede wszystkim: automatyzacja ustawień podzespołów maszyny, modernizacja układu napędowego maszyny, tylnej osi napędowej, umożliwienie pracy z różnorodnymi hederami, nawet o szerokości ponad 13 metrów.

Dlaczego kombajny zbożowe Case IH mają kilka typów i serii? Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim specyfikacją techniczną. Ich parametry stanowią odpowiedź na zmieniające się wraz z upływem czasu potrzeby klientów. Technicyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych (również na roli) wymusza ponadto stosowanie innowacyjnych rozwiązań. Wysokim poziomem automatyzacji cechują się nawet leciwe kombajny zbożowe Case IH, używane już w branży rolniczej przez wiele lat. W ogłoszeniach o kupnie lub sprzedaży w kategorii kombajny można zobaczyć wiele różnorodnych ofert spełniających nawet najwyższe kryteria użytkowników. Należy jednak przy tym pamiętać, że niezależnie od wybranego modelu czy serii kombajnu, jedynie nowe maszyny objęte są gwarancją producenta.

Case IH Axial-Flow seria 250

Zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom związanym z wysokowydajnymi uprawami, zmianami klimatycznymi i potrzebą zwiększonej produktywności, kombajny Axial-Flow® marki Case IH  zmieniają obraz technologii żniwnych. Najnowsze funkcje obejmują przede wszystkim technologię automatycznego zbioru AFS Harvest Command™. Seria 250 spełnia głównie potrzeby dużych, nowoczesnych gospodarstw. Z tego względu maszyny te wybierają głównie przedsiębiorcy.  Wysoka prędkość zbioru, lepsza wydajność omłotu w najbardziej wymagających warunkach i niezrównana jakość ziarna – to cechy charakterystyczne serii.

Jako wynalazca konstrukcji jednowirnikowej Axial-Flow® do kombajnów samojezdnych, Case IH nieustannie wprowadza innowacje, aby zmaksymalizować produktywność. Wlot, rotor, zbiornik na ziarno, układ wyładowczy i automatyczne ustawienia zostały zaprojektowane tak, aby obsłużyć duże ilości ziarna i ułatwić zbiór. Opracowując serię 250, producent skupił się na poprawie zarządzania pracującymi maszynami i wspieraniu operatorów kombajnów w podejmowaniu najistotniejszych decyzji dotyczących strategii zbiorów. W trybie minimalizacji strat kombajn zmniejsza prędkość roboczą, prędkość wentylatora oraz zmienia ustawienia sit. Można także ustawić system tak, aby priorytetowo traktował czystość ziarna.

Dzięki wykorzystaniu wysokich technologii jakość cząstek jest monitorowana przez kamery i czujniki sitodrukowe. Zebrane dane są przekazywane do dalszych zautomatyzowanych procesów dostrajania. Dzięki temu możliwe staje się zminimalizowanie zanieczyszczenia cząstkami i utrzymanie najwyższej możliwej jakości zbiorów.

Kombajny zbożowe Case IH Axial-Flow seria 150

Z kolei kombajn serii Axial-Flow 150 to idealne połączenie prostoty, wydajności i niezawodności. Modele 5150, 6150 i 7150, wyposażone zostały w technologię jednowirnikową i system czyszczenia Cross Flow™. Oferują zatem wysoką wydajność, minimalną ilość odpadów i krótki czas konfiguracji, co idealnie odpowiada potrzebom każdego rolnika, nawet tego, który posiada niewielkie, rodzinne gospodarstwo rolne.

Heder dla maszyn rolniczych

Wśród części do kombajnu Case najistotniejsze okazują się hedery. Inaczej nazywane są zespołami żniwnymi. Odpowiada on za prawidłowy przebieg procesu ścinania zboża i transportowania go do wnętrza kombajnu. Heder jest najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne, wynikające z uderzeń. Awarie spowodowane przez wystające przedmioty lub zatarcie elementów mechanicznych należą do najczęściej występujących w zakresie funkcjonowania tej części do Case.

Model Axial-Flow 7240 wykorzystuje hedery zbożowe o szerokości 6,1, 7,6 i 9,2 metra. Modele Axial-Flow 8240 i 9240 można wyposażyć w sprzęt o szerokości 7,6. 9,2; 10,7, do 12,5 metrów. Hedery stożkowe są dostępne w 6, 8 i 12 rzędach. Prędkość hedera dostosowuje się do prędkości kombajnu. Wysokość koszenia jest regulowana automatycznie. Maszyna bardzo dobrze radzi sobie podczas pracy ze spiętrzonymi uprawami dzięki zastosowaniu automatycznie sterowanych prędkości nagarniacza.

Części do kombajnu Case IH – dane techniczne a ich odpowiedni dobór

Oprócz kombajnów do zboża Case, popularnością wśród rolników cieszą się również kombajny zbożowe New Holland, kombajny zbożowe John Deere oraz ciągniki rolnicze. Zakup maszyny rolniczej wiąże się z niemałym wydatkiem, dlatego tak istotny jest jej odpowiedni dobór do potrzeb, oczekiwań i możliwości danego gospodarstwa rolnego. Aby uniknąć awarii, należy pamiętać o terminowym i skrupulatnym wymienianiu wszystkich zużytych lub niesprawnych komponentów i podzespołów. Przegląd sprzętu i jego konserwacja oraz serwis przyczynia się do niższego zużycia paliwa, optymalizacji napędu, pozwala na utrzymanie dobrego stanu technicznego maszyny przez długi czas.

Czy kombajny zbożowe Case często się psują? Z pewnością ryzyko to ogranicza ich odpowiednia eksploatacja i serwisowanie. Szczególnej uwagi wymagają takie części jak: filtr hydrauliczny w maszynach rolniczych, elementy silnika, pompy, uszczelnienia, wyposażenie kabiny, hamulce, przekładnie. W rolnictwie niezwykle istotny jest czas, zwłaszcza w sezonie, dlatego w przypadku awarii większość użytkowników kombajnów decyduje się na zakupy w internetowych sklepach rolniczych. W naszym sklepie dostępnych jest od ręki wiele części do maszyn rolniczych koniecznych do prawidłowego ich funkcjonowania. Klienci często obawiają się jednak nieprawidłowego doboru komponentu do modelu posiadanego sprzętu. Obawy te są zwykle całkowicie bezpodstawne. Klient ma do swojej dyspozycji naszych ekspertów. Służą oni swoją pomocą i eksperckim wsparciem na każdym etapie realizacji zamówienia. Ze strony klienta konieczne jest jednak dokładne określenie potrzeb i oczekiwań. Musi on opisać posiadany sprzęt, zaistniałą usterkę i podać konieczne parametry techniczne podzespołu lub części. Opcjonalnie, w przypadku napotkania trudności możliwe jest skorzystanie z katalogu części do maszyn rolniczych.

kombajny zbożowe Case

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755