Kombajny zbożowe Fendt – mocne i niezawodne

Wydajność i maksymalizacja zysków to cechy, jakimi wyróżniają się wśród konkurencji kombajny zbożowe Fendt. Ich praca na roli nie ogranicza się jedynie do oddzielenia słomy od ziarna. Marka Fendt od lat uważana jest za światowego pioniera w branży maszyn rolniczych. Cenione są zarówno ciągniki, jak i pozostały sprzęt stanowiący najczęściej podstawowe wyposażenie gospodarstwa bez względu na jego rozmiar. Maszyny te nie są tanie, ale bardzo opłacalne głównie ze względu na swoją niezawodność. O ich jakości nawet solidna konstrukcja.

Okres żniw wymaga przede wszystkim niezawodnej ciągłości działania maszyn rolniczych. Tę zyskujemy wybierając kombajny zbożowe marki Fendt. Dzięki nim można szybko i sprawnie zebrać plony, dostarczyć je do miejsca magazynowania, a w połączeniu z prasami – zadbać również o prawidłowe przechowywanie słomy w zimie. W zależności od wielkości i potrzeb gospodarstwa, flotę można w każdej chwili wzmocnić kombajnem, który stanowi idealne uzupełnienie ciągników rolniczych tego samego producenta.

W czym pomagają kombajny zbożowe Fendt?

Kombajny zbożowe Fendt to maszyny rolnicze jednoetapowe. Oznacza to, że służą one do jednoczesnego ścinania zboża, koszenia, młócenia i transportu. Wiele zadań w jednej maszynie to znak rozpoznawczy kombajnów. Niegdyś do wymienionych celów stosowano przynajmniej kilka różnorodnych maszyn. Mowa tu przede wszystkim o kosiarkach, młocarniach i prasach. Obecnie kombajny zbożowe znajdują zastosowanie niemal przy uprawie każdego rodzaju roślin. Przede wszystkim wykorzystuje się je przy zbiorach pszenicy, jęczmienia, żyta, owsa i pszenżyta. Podczas pracy współpracują zwykle z ciągnikami rolniczymi Fendt oraz prasą rolującą Fendt, gwarantując optymalne wyniki kampanii żniwnej.

Kombajny serii Fendt IDEAL – idealne w opiniach użytkowników

Nowo zaprojektowane kombajny zbożowe Fendt IDEAL opracowane zostały w światowych centrach badania kompetencji techniki zbiorów. Stanowią kumulację opinii klientów, zebranych doświadczeń projektantów producenta oraz wyników przejazdów testowych kombajnów zbożowych Fendt. To najnowocześniejsza i najbardziej innowacyjna maszyna żniwna na rynku rolniczym. Powstała bowiem w odpowiedzi na aktualne potrzeby każdego użytkownika. Poszczególne modele kombajnów dostępnych w serii charakteryzują się mocą silnika sięgającą od 476 KM do 790 KM. Przeznaczone są przede wszystkim do pracy w ekstremalnie trudnych i nietypowych warunkach. To one wymagały bowiem od producentów stworzenia nowej maszyny o maksymalnej wydajności. W kombajnie zbożowym tej serii operator ma z kabiny wygodny widok na przyrząd żniwny i podajnik przy jednoczesnym ergonomicznym sterowaniu. W maszynie zastosowano innowacje marki Fendt:

  • IDEALdrive – kombajn sterowany jest joystickiem znajdującym się na lewym podłokietniku;
  • IDEALharvest – automatyczne ustawienie kombajnu dostosowane do wybranej strategii zbiorów;
  • IDEALbalance – optymalne rozłożenie zbieranego plonu dzięki nowoczesnej konstrukcji przedniej i tylnej półki;
  • ActiveSpread SwingFlow – perfekcyjne rozprowadzanie słomy wewnątrz mechanizmu.

Fendt Variotronic – kombajny zbożowe Fendt serii L

Kombajny zbożowe Fendt serii L charakteryzują się mocą silnika w przedziale 260-306 KM. Nowością w tej klasie maszyn jest przestronna kabina operatora Proline z interfejsem obsługowym Fendt Variotronic. Ta innowacja w maszynach żniwnych wpływa na polepszenie jakości pracy operatora kombajnu. Maszyny serii dostępne są w wersji ParaLevel o układzie opartym na równoległoboku. Dzięki temu wyrównuje on wzniesienia i zapewnia optymalny sposób pracy nawet na zboczach i ścierniskach. Można je wyposażyć w tylną oś napędową, która dodatkowo zwiększa właściwości trakcyjne i oferuje wyższy poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Wydajność pracy kombajnu Fendt serii C i CORUS

W kombajnach zbożowych Fendt serii C wdrożono rozwiązania zapewniające najwyższą wydajność połączoną z uniwersalnością, wykorzystując nowoczesną technologię. Zastosowano w nich automatyczny układ prowadzenia VarioGuide. Wysoka wydajność maszyny przekłada się w sposób bezpośredni na niskie zużycie paliwa w przeliczeniu na tonę zbieranego ziarna. O mniejszy stopień ugniatania gleby dba ogumienie niskociśnieniowe Ultraflex.

Z kolei kombajny zbożowe Fendt CORUS zyskują miano niezawodnego partnera ze względu na swoją rekordowo niską awaryjność. Wśród użytkowników mają opinię maszyny zawsze gotowej do pracy, w każdych warunkach i okolicznościach. Kombajn wyposażono w silnik o mocy 185-260 KM oraz wygodną kabinę operatora. System Terra Control zapewnia inteligentne prowadzenie zespołu tnącego. Zespół młócący wyposażono w dostępne opcjonalnie klepisko sekcyjne, ułatwiające przezbrojenie maszyny zależnie od zbioru różnorodnych upraw. Większą przepustowość i lepsze oddzielenie ziaren gwarantuje z kolei separator Multi Crop. Bęben młócący ma średnicę 600 mm.

Gdzie szukać pomocy w przypadku awarii maszyny rolniczej?

Niemal każdy rolnik przynajmniej raz w swoim życiu poszukiwał części do kombajnów zbożowych. Zwykle poszukiwania te odbywają się w nerwowej atmosferze podczas trwającej kampanii. W sezonie maszyny rolnicze narażone są bowiem w sposób szczególny na uszkodzenia, nadmierną eksploatację i usterki. By zapobiec nieekonomicznym przestojom maszyn rolniczych, warto posiadać w zanadrzu podstawowe elementy i części, które ulegają szybkiemu zużyciu w maszynach rolniczych. Pomocą służą również specjaliści w naszym sklepie internetowym. Eksperckie doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej części do posiadanego sprzętu, szybka realizacja zamówienia i wysyłka prosto do gospodarstwa klienta – wszystkie te zalety sprawiają, że coraz większa liczba rolników decyduje się wykonywać zakupy online.

kombajny zbożowe Fendt

Źródło: Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755