Ładowacze czołowe John Deere – czym się wyróżniają?

Ładowacze czołowe John Deere to maszyny stworzone z myślą o zwiększeniu poziomu wydajności pracy rolnika. Zapewniają doskonałą widoczność i wysoką jakość wykonywanej pracy. Ograniczają jednocześnie konieczność konserwacji i serwisowania maszyny do minimum. Doskonale pasują do innego sprzętu producenta, nawet o wiele starszych modeli.

Dodatkowe funkcje technologiczne, w jakie wyposażono ładowacze czołowe John Deere, opracowano na podstawie ścisłej współpracy producenta z rolnikami. Dzięki temu możliwe było poznanie aktualnych oczekiwań i potrzeb na rynku rolniczym. Prace związane z załadunkiem materiału stają się bardziej wydajne i przyjemne. Udogodnienia eliminują bezproduktywne godziny pracy i oszczędzają pieniądze oraz energię właściciela gospodarstwa.

Najmniejsze ładowacze czołowe John Deere – sprzęt do ciągników 5E

Najmniejsze ładowacze czołowe John Deere świetnie sprawdzają się we współpracy z ciągnikami rolniczymi John Deere serii 5E. Można je wyposażyć w części ładowacza, które instalowane są fabrycznie w ciągnikach, w celu lepszego przygotowania do ich dalszego montażu. Seryjnie montuje się zatem mechaniczny joystick, zawór ciągnika i układ hydrauliczny, połączenia hydrauliczne, układy złącz ładowacza i osłonę maski silnika. Ciągnik zostaje wyposażony ponadto w ramę montażową, umożliwiającą instalowanie części ładowacza czołowego do ciągnika (Tractor-ready).

Zwrotny zestaw idealnie nadaje się do zastosowania na polu i placu budowy. Udźwig na pełnej wysokości osiąga wartość ponad 1600 kg. Oprócz ciągników rolniczych, we flocie pojazdów potrzebnych rolnikowi podczas pracy w gospodarstwie wymienia się przede wszystkim kombajny zbożowe John Deere, opryskiwacze John Deere, prasy John Deere oraz sieczkarnie polowe John Deere. Kompleksowe wyposażenie gospodarstwa w maszyny rolnicze John Deere zwiększa poziom ich wzajemnej kompatybilności. W ten sposób można wykorzystać innowacyjne rozwiązania technologiczne w 100%.

Ładowacze czołowe John Deere serii M

Nowe ładowacze czołowe John Deere serii M to standardowe maszyny wykorzystywane głównie do podstawowych zadań. Dużą zwrotność osiągają przede wszystkim dzięki lżejszemu wysięgnikowi i mniejszemu wymaganemu obciążeniu na tył ciągnika. Dobra widoczność czerpaka możliwa jest ze względu na niewielkie wymiary wysięgnika i siłowników. Zwrotna maszyna łączy w sobie niezawodną precyzję i wytrzymałość.

Korzystanie z lekkiego ładowacza jest niezwykle proste i przyjemne – operowanie ciągnikiem jest szybkie również dzięki możliwości dołączenia wybranego osprzętu bez konieczności wychodzenia z kabiny. W ładowaczach serii M zastosowano dźwignię złącz trzeciej funkcji hydraulicznej, która umożliwia podłączenie do ładowacza wszystkich narzędzi, głównie czerpaków, chwytaków i wideł.

Podobne udogodnienia zastosowano w ładowaczach serii H. W nich jednak dodatkowo obecny jest siłownik z tłokiem pozornym, który wymaga mniejszego wpływu oleju do końcówki głowicy. Wykonuje on zatem ruchy szybsze niż siłownik o konstrukcji standardowej.

W tej serii dostępne są modele ładowaczy 543M, 603M, 623M, 643M.

Wydajność maszyn serii R

Ładowacze czołowe John Deere serii R pasują doskonale do ciągników rolniczych 5M i 5R. Zgodność z podnośnikami przednimi TUZ John Deere gwarantuje pracę maszyny z niezawodną precyzją i lekkością. Zapewnia doskonałą widoczność w każdym kierunku. Jest idealna do wykonywania nawet najcięższych prac w glebie. Opcja amortyzacji dodatkowo poprawia wygodę pracy ładowacza, przekłada się na płynniejszą jazdę z dbałością o jakość przenoszonego materiału. Amortyzację aktywuje się bezpośrednio z fotela operatora. Nie musi on więc opuszczać kabiny, co ułatwia jego pracę i oszczędza czas. Wśród dostępnych opcji istnieje możliwość wyboru ładowacza w mechanicznym układzie samopoziomowania lub bez niego. Światła ładowacza mają niskie zużycie mocy na poziomie 15 W na światło, co umożliwia długotrwałą pracę po zmroku lub w nocy.

Ładowacze czołowe serii R są wyposażone w standardzie z automatycznym zatrzaskiem narzędzia. Konstrukcja zapewnia możliwość szybkiej i intuicyjnej ich obsługi bez konieczności zbędnej konserwacji. Podłączenie lub rozłączenie ładowacza następuje w kilku krokach. Szybko przygotowuje to ciągnik do wykonania dowolnych zadań. Aby odblokować narzędzie, wystarczy kilka sekund. Rozwiązanie AIL to podstawowa funkcja euro-uchwytu, zgodnego ze wszelkimi narzędziami wyposażonymi w mocowanie Euro. Jest ono także dostępne dla uchwytów kombi Euro/MX. Zastosowanie wszystkich wymienionych systemów zwiększa ogólny komfort jazdy ładowaczem oraz wspomaga pracę operatora ładowacza serii R na nierównym terenie.

Nowoczesne możliwości zwiększające produktywność maszyny

Inteligentne rozwiązania rolnicze John Deere pozwalają właścicielom gospodarstw zwiększyć wydajność pracy. Nowoczesne możliwości technologiczne stoją na straży ekonomii, oszczędzając czas, energię i pieniądze rolników. Prace nie są już wykonywane siłą ludzkich mięśni, ale za pośrednictwem koni mechanicznych. Silniki maszyn uprawowych to jednak nie wszystko. Ładowacze czołowe John Deere wyposażono w dodatkowe systemy innowacyjne, takie jak system ważenia dynamicznego, powrót do zadanego położenia czy poziomowanie horyzontalne.

System ważenia dynamicznego zapewnia oszczędność czasu. Materiał znajdujący się w ładowaczu czołowym można dowolnie ważyć w drodze, bez czasochłonnych postojów. Dzięki tej możliwości nie jest bowiem konieczne zatrzymywanie ciągnika po każdorazowym załadowaniu czerpaka. W ten sposób wyeliminowano niepotrzebne przejazdy dodatkowe w celu zwrócenia nadmiaru materiału w czerpaku. Dzięki systemowi RTP, czyli powrotowi do zadanego położenia, ładowacze czołowe marki John Deere przywracane są do pozycji wcześniej zdefiniowanych. Dzięki RTP operator może zapisać położenie wysokości podnoszenia ładowacza. W ten sposób zapobiega nagłemu opadnięciu ładowacza. Dotyczy to położenia wysięgnika i czerpaka. Operator może zwiększyć kąt odchylenia łyżki, czuwając nad przebiegiem procesu opuszczenia ładowacza podczas wysypu i odchylania.

Z kolei poziomowanie horyzontalne umożliwia ustawienie osprzętu równolegle do podłoża, a nie do samego ciągnika. Dzięki temu transport bel staje się szybszy, a ryzyko rozlewania lub upuszczania materiału ogranicza się do minimum.

Ładowacz czołowy do ciągnika John Deere – co zrobić w przypadku awarii?

Jak każda maszyna rolnicza pracująca w ekstremalnie trudnych warunkach, również ładowacze czołowe John Deere mogą ulec awarii i usterkom. Choć zdarza się to rzadko, poszczególne części John Deere zużywają się pod wpływem działania niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym również warunków atmosferycznych oraz licznych zanieczyszczeń. Odpowiedzią na potrzeby rolników jest oferta naszego sklepu internetowego. W serwisie można szybko zaopatrzyć się w różnorodne komponenty, sprzyjające utrzymaniu maszyn rolniczych w dobrym stanie technicznym. Wysoką jakość funkcjonowania zapewniają oryginalne części do ładowarek teleskopowych, czołowych, ciągników rolniczych, pras, sieczkarni itp.

ładowacze czołowe John Deere

Źródło: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755