Maszyny rolnicze Kverneland – kompleksowa oferta dla każdego rolnika

Maszyny rolnicze Kverneland to gwarancja wysokiej wydajności połączonej z oszczędnością paliwa i energii. Operatorzy zyskują możliwość pracy w różnorodnych okolicznościach, z optymalną widocznością, niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych. Pracują zarówno przy przygotowaniu gleby do uprawy, podczas siewu, nawożenia, żniw, jak i zbioru pokosu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w sprzęcie tego producenta uprawiane w gospodarstwie rośliny są w najwyższym stopniu chronione.

Inwestycja w maszyny rolnicze Kverneland jest zatem wysoce opłacalna. Rolnicy doceniają nowoczesne możliwości sprzętu przede wszystkim podczas wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach. Jego eksploatacja jest wówczas wysoka, a odpowiednio przygotowany do sezonu, cieszy niezawodnością i bezawaryjnością.

Pługi Kverneland

Maszyny rolnicze Kverneland to eco pługi, które pozwalają na zminimalizowanie zużycia środków chemicznych podczas pracy na roli, oszczędzają czas i energię oraz są szczególnie ekonomiczne w wykonywaniu codziennych prac w gospodarstwie. Ich użycie ogranicza problemy wynikające z rozrostu chwastów, grzybów i występowania chorób roślinności. Praca wysokiej jakości pługu poprawia strukturę gleby, dbając o lepszy i szybszy wzrost roślin. Praca on-land, czyli tzw. płytka orka ogranicza możliwość nadmiernego zagęszczenia gleby, jednocześnie ułatwiając trakcję. Szybsza praca i mniejsze zużycie paliwa to główne atuty tych maszyn.

Kverneland proponuje swoim klientom również pługi zawieszane obracalne, półzawieszane obracalne, zagonowe oraz wały. W pierwszej grupie produktów wyróżnia się modele przeznaczone do pracy na glebach bez kamieni (150B, 150B VARIOMAT), dla warunków gleb kamienistych (150S), dla wszelkich warunków glebowych (150S VARIOMAT, ES/LS, EG/LB, LO, 2300S, 3300S, 3400S). Do ekstremalnych warunków zoptymalizowano pług Kverneland ED/LD. Pługi półzawieszane obracalne to maszyny rolnicze Kverneland pracujące zarówno w systemie on-land, jak i w bruździe. Wyposażone są w zabezpieczenia Auto-reset, umożliwiające przeprowadzenie orki aż do samej krawędzi pola. Producent oferuje ponadto łatwy w obsłudze pług wagonowy PW/RW. Pługi zagonowe wyposażono w system Vary-Widtht®, umożliwiający bezproblemową regulację podczas ruchu dynamicznego maszyny. Zastosowano w nich mechaniczną lub hydrauliczną regulację szerokości pierwszej skiby oraz automatyczną regulację linii ciągu.

Kultywatory, głębosze, brony, wały uprawowe, pielniki

Kultywatory uniwersalne to maszyny rolnicze marki Kverneland przeznaczone na każdą porę roku, pogodę i wszystkie warunki terenowe. Przystosowane są do rolnictwa precyzyjnego. Wykorzystywane są zarówno do uprawy pożniwnej, jak i przygotowania gleby pod siew przed rozpoczęciem sezonu. Kultywatory ścierniskowe służą do uprawy ścierniska. Umożliwiają szybkie wymieszanie resztek pożniwnych z glebą, wyrównanie i zagęszczenie powierzchni gleby. Dzięki systemowi knock-on możliwa jest szybka i bezproblemowa wymiana elementu roboczego.

Głębosze służą do głębokiego spulchnienia i likwidacji nadmiernego stopnia spulchnienia gleby. Z wykorzystaniem tych nowoczesnych maszyn możliwe jest jednoczesne głęboszowanie i uprawa podczas jednego przejazdu. Brony talerzowe i wirnikowe zapewniają efektywną wydajność połączoną z ekonomią i oszczędnością paliwa. Wały uprawowe wykorzystuje się z kolei głównie w celu perfekcyjnego wałowania po siewie. Dzięki systemowi Contoura sekcje boczne wałów uprawowych Actiroll i Actiroll HD mogą optymalnie kopiować teren. Podłużne otwory w końcach siłowników hydraulicznych gwarantują bowiem stały kontakt tych sekcji z ziemią.

Maszyny rolnicze Kverneland służą również do mechanicznego usuwania chwastów w uprawach rzędowych i zbożach (kultywatory międzyrzędowe, pielniki rotacyjne). W związku z koniecznością ich pracy w ekstremalnie trudnych warunkach rolnicy często poszukują wysokiej jakości części do maszyn rolniczych Kverneland. Interesują się nimi szczególnie w przypadku awarii i usterek oraz przed sezonem żniwnym, gdy muszą należycie przygotować sprzęt do siewu i żniw.

Kosiarko-rozdrabniarki i kosiarki

Maszyny rolnicze Kverneland to również kosiarko-rozdrabniarki i kosiarki. Poszczególne modele pierwszej grupy pojazdów zielonkarskich to specjaliści do pracy w terenie zielonym i w sadzie. Są wszechstronne, niezawodne i wytrzymałe. Charakteryzują się wydajnością na małych i dość sporych obszarach. Wśród nich wymienia się kosiarko-rozdrabniarki tylno-boczne (FHP), tylno-boczne z przekładnią na zewnątrz obudowy (FHP PLUS), zawieszane z przodu lub z tyłu ciągnika rolniczego (FRO).

Charakteryzują się one mocną konstrukcją, zapewniającą wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Wysoka wydajność rotora gwarantuje perfekcję w rozdrobnieniu materiału w każdych warunkach. Można je w prosty sposób regulować bezpośrednio na polu, dostrajając do indywidualnych warunków terenowych. Minimalna konserwacja pociąga za sobą niższe koszty eksploatacji i serwisowania maszyn. Producent oferuje również kosiarki dyskowe z kondycjonerem o zawieszeniu QuattroLink. Zamontowano w nich kondycjoner palcowy lub rolkowy, a szerokość robocza umożliwia perfekcyjną pracę w każdych warunkach.

Maszyny rolnicze Kverneland – siewniki i rozsiewacze

Maszyny rolnicze Kverneland służą nie tylko do przygotowania pola do siewu, ale również umożliwiają przeprowadzenie tego procesu od podstaw. To przede wszystkim siewniki zbożowe solo, siewniki nadbudowane, zębowe, agregaty uprawowo-siewne, mechaniczne i pneumatyczne siewniki punktowe, siewniki punktowe do warzyw oraz rozsiewacze nawozu. Siewniki solo przeznacza się do małych i średnich ciągników rolniczych. Spełniają jednak najwyższe wymagania rolników, posiadając dużą pojemność zbiornika.

Siewniki nadbudowane to maszyny rolnicze Kverneland zintegrowane z innym sprzętem tej samej produkcji, wydajne i oszczędne zarazem. Idealne są dla średnich gospodarstw, przyjazne dla operatorów, oferują wysoką efektywność pracy dzięki jednoczesnemu wysiewowi roślin i nawozu. Siewniki zębowe to alternatywa dla tradycyjnych maszyn. Są przystosowane do pracy w tradycyjnych i niekonwencjonalnych gospodarstwach, gotowe do pracy w ekstremalnych warunkach i nowoczesne dzięki dokładnemu mapowaniu terenu. Siewniki punktowe stosuje się przede wszystkim do siewu otoczkowanych nasion buraka cukrowego, rzepaku, cykorii, siewu w mulcz z kontrolą przebiegu procesu wysiewu.

Opryskiwacze, przetrząsacze, zgrabiarki

Najczęściej klienci firmy Kverneland wybierają przednie zbiorniki opryskiwaczy, charakteryzujące się różnorodną pojemnością i wydajnością, zależnie od potrzeb oraz oczekiwań. Popularnością cieszą się również maszyny rolnicze Kverneland do oprysków: opryskiwacze zawieszane, ciągane i samojezdne. Szeroki wybór opryskiwaczy zawieszanych iXter jest kompatybilny z ISOBUS i został opracowany we współpracy z rolnikami. Maszyny te zaprojektowano do precyzyjnego, łatwego i ekonomicznego opryskiwania. Mniejsze zapotrzebowanie na udźwig ciągnika możliwe jest dzięki środkowi ciężkości położonemu jak najbliżej ciągnika rolniczego. Opryskiwacze ciągane zwane są również opryskiwaczami zaczepianymi. To krótka, niska i kompaktowa konstrukcja połączona z inteligentną elektroniką i łatwością obsługi. Opryskiwacze samojezdne to samodzielny sprzęt, niewymagający zastosowania dodatkowego wyposażenia. Zawierają takie systemy i udogodnienia jak silnik Power Stage V czy indywidualne sterowanie dyszami iXflow-E.

Producent oferuje również przetrząsacze zawieszane oraz ciągane i zgrabiarki jedno-, dwu- i czterokaruzelowe. Zgrabiarki jednokaruzelowe charakteryzują się szerokościami roboczymi 3,2-3,5-3,9-4,2-4,3–4,7m. Dwukaruzelowe to wzmocnione wersje zgrabiarek o wszechstronnym zastosowaniu, łącznie z odkładaniem pokosu na bok. Zgrabiarki czterokaruzelowe posiadają najwyższą wydajność i wysoką szerokość roboczą. Z tego względu używa się ich zazwyczaj w największych gospodarstwach rolnych, czyli przedsiębiorstwach, podobnie jak zgrabiarki taśmowe o zmiennej szerokości roboczej i prasy zmienno- oraz stałokomorowe.

Maszyny rolnicze Kverneland – owijarki, ścielarki do słomy

Uzupełnieniem funkcjonowania pras w codziennej pracy w gospodarstwie rolnym są przede wszystkim owijarki. Maszyny rolnicze Kverneland to przede wszystkim owijarki satelitarne i owijarki ze stołem obrotowym. Pierwsze z nich mają formę ciąganą lub zawieszaną, zwykle z jednym lub wieloma ramionami satelitarnymi, które równomiernie owijają bele materiału zielonkowego. Owijarki ze stołem obrotowym Kverneland są samozaładowcze. Posiadają bowiem boczne ramię do bel o wadze 1200-1400 kg. Klienci zainteresowani są również ścielarkami do słomy, które służą do ścielenia pola uprawnego słomą wysokiej jakości.

maszyny rolnicze Kverneland

Źródło: Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755