Maszyny uprawowe KUHN – co oferuje francuski producent?

Maszyny uprawowe KUHN charakteryzują się uniwersalnością i wszechstronnością zastosowania. Używa się ich zarówno na płytkich glebach, jak i w głębszych jej warstwach, w mniejszych, całkiem dużych i średniej wielkości gospodarstwach. Właściwości fizyczne sprzętu pozwalają na jego optymalne dostosowanie do warunków i oczekiwań każdego użytkownika. Umożliwiają zarówno przygotowanie przedsiewne gleby, siew, jak i ujednolicają proces nawożenia oraz produkcji żywności.

Wobec powyższego nie dziwi fakt, że rolnicy wybierają maszyny uprawowe KUHN coraz częściej jako inwestycję na lata w gospodarstwo rolne. Pojazdy wchodzące w skład floty maszynowej pola uprawnego powinny bowiem odznaczać się wysoką jakością wykonania i niezawodnością. Rolnicy doceniają fakt, że potrafią one długotrwale pracować bezawaryjnie nawet w najtrudniejszych (często ekstremalnych) warunkach.

Maszyny uprawowe KUHN – pługi obracalne zawieszane MASTER i pługi półzawieszane

Maszyny uprawowe KUHN to przede wszystkim pługi, które zaprojektowane zostały w taki sposób, by można je było wykorzystywać w różnorodnych gospodarstwach i stosować z różnymi modelami ciągników rolniczych. Charakteryzują się zatem uniwersalnością i kompatybilnością, które uważane są za niepodważalny atut.

Pługi obracalne MASTER są ekonomiczne, wyposażone w różnorodną ilość korpusów (od 2 do 7). Są lekkie i jednocześnie wytrzymałe, przeznaczone zwykle do intensywnego użytkowania w różnej wielkości gospodarstwach rolnych. Wszystkie modele charakteryzują się mocną konstrukcją, łatwą regulacją i optymalnym poziomem eksploatacji w ekstremalnie trudnych warunkach. Wyposaża się je ponadto w zabezpieczenia śrubowe lub hydrauliczne.

Pługi obracalne półzawieszane to maszyny uprawowe KUHN charakteryzujące się większą wydajnością z równoczesną prostą konstrukcją i intuicyjną obsługą. To seria Manager, Vari-Manager, Challenger i Leader. Mają one jednakowe wymagania sprzętowe względem mocy silnika, co pługi zawieszane. Ich duże gabaryty nie ograniczają zwrotności i mobilności. Dzięki temu maszyna jest w stanie dokładnie wykonać zadane procesy orki, niezależnie od kształtu pola i rodzaju terenu. Liczba korpusów maszyny waha się od 5 do 12. Stosuje się je zwykle w średnich i dużych gospodarstwach.

Do czego służą kultywatory do uprawy głębokiej? Kultywatory zębowe/talerzowe oraz głębosze

Kultywatory do uprawy głębokiej KUHN PERFORMER wykorzystuje się przede wszystkim w krótkim i wymagającym okresie ponownego przygotowania pola do siewu po żniwach. Pozwalają kompleksowo uprawić glebę po pracy na niej kombajnu zbożowego. Wybór rolników pada zwykle na kultywatory zębowe (talerzowe) KUHN. Zastosowano w nich technikę uprawy kompleksowej. Talerze uprawowe podcinają powstałe ściernisko, resztki pożniwne mieszają się z glebą na ustawionej głębokości, a gleba zostaje rozluźniona. Wszystkie cztery zabiegi mają miejsce podczas jednego przejazdu maszyny uprawowej. Tnie ona ściernisko, miesza i kruszy glebę oraz wyrównuje obszar całego pola.

Głębosze to z kolei maszyny uprawowe KUHN agregowane zwykle z bronami obrotowymi lub glebogryzarkami. Mogą pracować też osobno z wałem. Zastosowano w nich ramę o trójkątnej konstrukcji, zapewniającą optymalny stosunek wagi do wytrzymałości. Symetryczne lemiesze zapewniają przede wszystkim cięcie, uniesienie i spulchnienie gleby na całej szerokości roboczej maszyny. Wśród wszystkich części do maszyn uprawowych KUHN często poszukiwanych przez rolników wymienia się właśnie zużywające się elementy głęboszy i kultywatorów.

Maszyny rolnicze KUHN – kultywatory ścierniskowe i brony talerzowe

Główne atuty dostępnych u producenta maszyn uprawowych marki KUHN to jakość pracy, łatwy przejazd, prostota obsługi i wszechstronność funkcjonowania. To cechy m.in. kultywatora Cultimer M/L, czyli urządzenia  ścierniskowego zębowego, które zapewnia najwyższą jakość uprawy gleby połączoną z niezawodnością i wydajnością konstrukcji maszyny. W jednym przejeździe wykonuje aż trzy zabiegi. To uprawa ścierniska na głębokości 3-7 centymetrów, mieszanie resztek pożniwnych z glebą i głębokie rozluźnianie gleby. Wykorzystanie maszyny pobudza zatem kiełkowanie chwastów, utrzymuje materię nieorganiczną w wierzchniej warstwie gleby, poprawia infiltrację wody. Wśród elementów roboczych maszyny wymienia się lemiesze, dłuta i gęsiostopy. Mogą pracować z ciągnikami rolniczymi o różnej mocy, a poszczególne modele kultywatorów ścierniskowych wyposaża się w dwa (Cultimer M) lub trzy rzędy zębów (Cultimer L).

Brony talerzowe KUHN stosuje się z siewnikiem poplonu, przyczyniając się do zwiększenia poziomu rentowności całego gospodarstwa rolnego i poszczególnych upraw rolnych. Maszyny spulchniają glebę, tworząc optymalne warunki w podłożu do kiełkowania samosiewów i chwastów. Zwiększają mineralizację gleby, skutecznie mieszając resztki pożniwne z glebą. Nazywane talerzówkami, używane są zarówno do powierzchniowej, jak i średniej uprawy ścierniska oraz przygotowania tzw. łoża siewnego.

Maszyny do uprawy przedsiewnej, czyli kultywatory, brony i glebogryzarki

Kultywator do uprawy przedsiewnej PROLANDER wyposażony jest w sprężyste zęby, przygotowując maszynę specjalnie do uprawy uproszczonej. Dostępny jest w dwóch szerokościach roboczych (6 oraz 7,5 m). Ma małe zapotrzebowanie na moc, przez co pasuje do niewielkich ciągników (150-300 KM). Rolnicy doceniają ponadto wszechstronność kultywatora szczególnie przy przeprowadzaniu różnego rodzaju zabiegów: doprawianiu gleby, uprawie wiosennej, przedsiewnej i doprawianiu ścierniska w drugim przejeździe maszyny. Umożliwia przygotowanie łoża siewnego na lekkich glebach z resztkami pożniwnymi. Sprzęt ten wykorzystuje się coraz powszechniej również w walce z chwastami w gospodarstwach ekologicznych.

Brony obrotowe spulchniają, wyrównują i zagęszczają glebę podczas jednego przejazdu. Dostosowują się do warunków pracy tak, by rolnik mógł uprawiać glebę tak intensywnie, jak tylko tego wymaga i jak jest to możliwe. Brony mogą pracować solo lub w zestawie z siewnikiem. Ich szerokość robocza różni się w zależności od wybranego modelu.

Uprawa pasowa z wykorzystaniem maszyn rolniczych KUHN

Kultywatory do uprawy prasowej STRIGER to maszyny uprawowe KUHN umożliwiające spulchnianie gleby jedynie w strefie wzrostu roślin. Poszczególne warstwy gleby nie mieszają się ze sobą, co minimalizuje ryzyko wystąpienia erozji gleby. Sprzęt ten wyposażony jest w 4-12 rzędów, a jego zadaniem jest wysiew roślin w sposób punktowy. Rząd zostaje ponadto ogrzany, zapewniając szybki start wysianym roślinom. W międzyrzędziach dochodzi natomiast do magazynowania wody i materii organicznej.

Maszyny uprawowe KUHN – gdzie kupić oryginalne części wysokiej jakości?

Co zrobić, gdy maszyna rolnicza ulegnie awarii, a my musimy szybko i sprawnie przygotować pole do kolejnego sezonu siewu i żniw? Części do maszyn rolniczych KUHN Rauch są dostępne w sklepie internetowym GALOP od ręki. Nasi klienci mogą skorzystać z usług profesjonalnego doradztwa. Dzięki specjalistom zyskują gwarancję odpowiedniego doboru części do maszyn uprawowych posiadanych we własnej flocie. Wysyłka komponentów jest niezwłoczna, a części rolnicze dostarczane są do gospodarstwa zwykle w ciągu 24-48 godzin od złożenia zamówienia.

maszyny uprawowe KUHN

Źródło: Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755