Maszyny zielonkowe Deutz-Fahr – jaki sprzęt oferuje niemiecki producent?

Firma Deutz-Fahr słynie z produkcji wysokiej jakości maszyn rolniczych – to przede wszystkim kombajny i ciągniki rolnicze. Ich udział w codziennej pracy na roli widoczny i nieoceniony jest niemal w każdym gospodarstwie rolnym. Ich moc pozwala na zastąpienie siły ludzkich mięśni końmi mechanicznymi. Producent oferuje cieszące się także rosnącą popularnością maszyny zielonkowe Deutz-Fahr, których wykorzystanie na roli służy przede wszystkim obróbce, przygotowaniu do transportu i przechowywaniu ściętego podczas żniw materiału roślinnego.

Maszyny niezbędne w gospodarstwie rolnym to nie tylko ciągniki rolnicze i kombajny zbożowe. Wielu rolników w celu optymalizacji plonów i zwiększenia wydajności wykonywania swoich obowiązków wykorzystuje maszyny zielonkowe Deutz-Fahr. Szeroki wybór innowacyjnego sprzętu specjalistycznego sprzyja spełnianiu własnych potrzeb niskim nakładem finansowym. Jednorazowa inwestycja w maszyny zielonkowe Deutz-Fahr lub pozostały sprzęt producenta uważa się za rentowny ze względu na wysoką jakość jego wykonania i długotrwała bezawaryjną eksploatację.

Co oprócz ciągników i kombajnów zbożowych Deutz-Fahr? Zestawy kosiarek dla rolnictwa

W linii zielonkowej producenta Deutz-Fahr znajdują się głównie kosiarki czołowe. To połączenie ekonomii z wydajnością i uniwersalnością. Właściwe przyleganie wzdłużne kosiarki gwarantują złącza sztywne lub specjalny rodzaj złącza PENDELFLEX. Ramiona podnośnika przedniego kompensują natomiast nierówności i pochyłości poprzeczne. Dzięki temu zyskujemy najwyższe parametry koszenia z wykorzystaniem niewielkich nakładów energetycznych. Maszyny zielonkowe Deutz-Fahr służące do koszenia charakteryzuje różna wydajność wykonywanej pracy. W poszczególnych modelach różni się ona między sobą głównie ze względu na różną prędkość transportowania ściętej trawy. Producent wyposażył maszyny w bębny i przenośniki taśmowe transportujące skoszony materiał roślinny bez ryzyka ich zaklinowania się. System zapobiega ponadto zaplątywaniu wokół bębnów łodyg roślin.

Wszystkie osłony boczne kosiarek wykonane są z polietylenu. Materiał ten jest plastyczny i mobilny. Ugina się bowiem pod wpływem uderzenia w przeszkodę. Takie działanie zapobiega uszkodzeniom części kosiarki, sprzyjając ich powrotowi do pierwotnego kształtu. Kosiarki mogą być odłączone od ciągnika rolniczego i przechowywane zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Niektóre modele wyposażono dodatkowo w stojaki parkingowe.

Zielonkowe maszyny rolnicze Deutz-Fahr – prasy zwijające i prasy wielkogabarytowe

Maszyny zielonkowe Deutz-Fahr to również prasy zwijające. Ich głównym zadaniem jest zbiór pokombajnowej słomy, siana i podsuszonej zielonki z przeznaczeniem na kiszonkę. Maszyna tworzy zwoje o stałej średnicy. W ofercie marki Deutz-Fahr znajdują się modele z systemami OptiFeed i OptiCut. Wyposażono je w podbieracze z krzywkami sterującymi. Maszyna może pracować nawet w najtrudniejszych warunkach dzięki podbieraczowi o szerokości 230 cm i systemowi kopiowania poprzecznego Pendulum. Zastosowany w prasach zmiennokomorowych system PROGRESSIVE DENSITY zwiększa zagęszczenie materiału w miarę jak bele rosną, zapewniając mocne bele z twardą zewnętrzną warstwą. Dzięki temu są one mniej podatne na niekorzystne warunki pogodowe, a w przypadku kiszonki, bele trwale zachowają swój kształt, co ułatwia ich układanie i przenoszenie.

Prasy wielkogabarytowe idealnie radzą sobie natomiast z najbardziej gęstym i najdłuższym pokosem. Właściwe przyleganie maszyny do podłoża gwarantuje system z układem regulującym nachylenie i wysokość. Materiał do wirnika przenoszony jest za pośrednictwem rolek podających. Działają one niezawodnie bez względu na rodzaj ściętego materiału roślinnego.

Maszyny rolnicze Deutz-Fahr – praso-owijarki

Duże możliwości w każdym gospodarstwie rolnym daje zastosowanie praso-owijarki. Te maszyny zielonkowe Deutz-Fahr wykonują dwie czynności naraz. Łączą zatem w sobie funkcje i cechy charakterystyczne przynajmniej dwóch różnych maszyn. Sprzęt jest idealny w terenach górzystych. Nadaje się ponadto do stosowania na małych, kompaktowych polach z wąskim dostępem lub o podmokłej glebie. System optymalnego owijania materiału roślinnego folią znacznie zmniejsza częstotliwość wymiany rolek folii i optymalizuje czas konieczny do wykonania i finalizacji operacji.

Linia zielonkowa i owijarki bel – kiedy przydają się w gospodarstwie?

Najnowsze owijarki bel oferowane przez Deutz-Fahr stoją na straży wydajności i ekonomiczności pracy na roli. Wyrzucają bele w trakcie jazdy, dzięki czemu maszyna zielonkowa nie musi się zatrzymywać. W maszynie wykorzystano innowacyjną technologię e-Twin. Umożliwia ona owijanie dzięki unikalnemu połączeniu konstrukcji napinacza wstępnego z opatentowaną technologią rozkładania folii. Pozwala to z kolei na skrócenie czasu owijania nawet o 50%. Wiąże się zatem jednocześnie z oszczędnościami wydatkowania przeznaczonego na kupno folii. Maszyny zielonkowe Deutz-Fahr działają intuicyjnie. W owijarkach bel zastosowano bowiem system AutoLoad. Zapewnia on ciągły i w pełni automatyczny załadunek. Owijanie i rozładunek bel okrągłych i prostopadłościennych odbywa się bez żadnej ingerencji ze strony operatora.

Maszyny zielonkowe marki Deutz-Fahr przydają się w okresie kończenia żniw. Wówczas konieczne jest zebranie materiału roślinnego, jego zabezpieczenie i przygotowanie do transportu oraz magazynowania. By mogły pracować nieprzerwanie i bezawaryjnie, konieczna jest dbałość o ich odpowiedni stan. W niektórych przypadkach konieczna okazuje się wymiana części do maszyn zielonkowych na nowe. Wraz z upływem czasu i wymagającą eksploatacją zużywają się one, zwiększając ryzyko stałego unieruchomienia maszyny podczas kampanii. Części do maszyn rolniczych Deutz-Fahr dostępne są w naszym sklepie internetowym GALOP od ręki. Zapewniamy szybką wysyłkę komponentów oraz specjalistyczną pomoc z dobrze odpowiednich części do konkretnej maszyny.

maszyny zielonkowe Deutz-Fahr

Źrodło: Depositphotos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755