Prasy Claas – przewodnik po modelach

Odpowiadając na potrzeby rolników, Claas wprowadza na rynek branży rolniczej nowe rozwiązania i innowacyjne maszyny zielonkarskie oraz uprawowe. Szczególnej uwagi warte są przede wszystkim prasy Claas. Produkują one bele wysokiej jakości, formowane optymalnie dla potrzeb każdego gospodarstwa. Podbieracz sprawnie przekazuje materiał do komory prasującej o wysokiej wydajności. Dzięki grupom noży i systemom FINE CUT oraz ROTO CUT osiągamy wysoką jakość paszy, którą w łatwy sposób można składować przez wiele miesięcy.

Prasy Claas zostały opracowane z myślą o zwiększeniu wydajności i stopnia sprasowania balotów. Przeznaczone są zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Sprawdzą się zatem w gospodarstwach różnego rodzaju i powierzchni. Przydatne są szczególnie w procesie transportu i składowania materiału zielonkowego oraz pasz. Potrafią pracować na każdym polu. Mogą ugnieść materiał w optymalne i idealnie sprasowane baloty.

Wydajność i niezawodność istotna w procesie belowania i owijania

Prasy Claas są stworzone do zbierania takich materiałów jak słoma, siano czy zielonki z pokosów uformowanych przez kombajny zbożowe. Zadaniem pras jest formowanie bel cylindrycznych lub wiązek. Odróżniają się one od siebie przede wszystkim stopniem zgniotu i zagęszczeniem materiału zielonkowego. Stopnie sprasowania odgrywają szczególną rolę zwłaszcza w procesie magazynowania bel i odpowiednim przebiegu zakiszania sianokiszonek. Na rynku dostępne są przede wszystkim prasy kostkujące oraz zwijające. Dzieli się je na zmienno- i stałokomorowe, mało- oraz wielkogabarytowe.

Części do maszyn rolniczych Claas charakteryzują się wysoką jakością wykonania, podobnie jak wszystkie sprzęty i komponenty producenta. Dla prawidłowego funkcjonowania całego gospodarstwa rolnego, niezależnie od obszaru, jaki zajmuje, konieczne jest inwestowanie w wysokiej jakości pojazdy, które wchodzą w skład floty maszynowej. W większości przypadków kupno maszyny rolniczej obejmuje inwestycję w kombajny zbożowe Claas, sieczkarnie polowe Claas oraz ciągniki rolnicze Claas.

Prasy Claas – kostkujące urządzenia serii QUADRANT

Prasy Claas serii QUADRANT to kilka różnorodnych modeli kostkujących materiał: 5300 EVOLUTION, 5200 EVOLUTION, 4200 EVOLUTION, 4000. W seriach EVOLUTION baloty osiągają wymiary do 1,20 x 90 m, liczba noży sięga aż 51, a uderzenia tłoka osiągają częstotliwość do 56 uderzeń na minutę. Modele EVOLUTION to klasa ciężka, powstała z myślą o wysokiej przepustowości godzinowej. Przepływ materiału ujednolicono i przyspieszono. Z wykorzystaniem tej maszyny praca na polu przebiega zatem sprawniej. Pożądaną masę balotów uzyskuje się zależnie od ilości materiału, co umożliwia sterowana hydraulicznie komora wstępna.

Prasy Claas QUADRANT 4000 charakteryzują się dojrzałą techniką zgarniacza, prasując idealną paszę przede wszystkim dla przeżuwaczy. Wykorzystują je głównie właściciele hodowli koni lub stadnin. System zgarniacza nie uszkadza bowiem źdźbeł oraz prasuje baloty wolne od kurzu. Ponadto, łatwe przemieszczanie balotów w stajni umożliwia ich kompaktowy rozmiar (0,80 x 0,50 m).

Prasa zwijająca ROLLANT

Najszybszą prasą na rynku rolniczym jest model prasy Claas ROLLANT 455-454 UNIWRAP. Wyposażono ją w najbardziej wydajną owijarkę, zabezpieczającą baloty o wymiarach 1,25-1,35 x 1,20 m. Wzmocnione walce zapewniają wysoką niezawodność. Maszyna posiada rotor o dużej wydajności (13800 cięć na minutę). Połączenie wszystkich tych udogodnień umożliwia niezwykłe zagęszczenie balotów, dobry komfort obsługi maszyny przez operatora, doskonałą jakość kiszonki oraz wszechstronne możliwości zastosowania.

Stałokomorowe prasy zwijające Claas ROLLANT obejmują modele 540, 520 i 620. Charakteryzują się wysoką niezawodnością i wytrzymałością dzięki technologii wzmocnionych walców oraz koncepcji stabilnego napędu. Udoskonalono owijanie folią, która jeszcze lepiej konserwuje kiszonkę i chroni ją przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Wszystkie kanty owijane są folią, przez co baloty są długotrwale stabilne. Mogą być zatem przechowywane w stosach przez wiele miesięcy.

Rolnik może zaoszczędzić folię dzięki zoptymalizowanej koncepcji owijania oraz zmniejszyć ilość materiału przeznaczanego do utylizacji. W napędzie ROLLANT firmy Claas wzmocniono łańcuchy, koła zębate oraz łożyska. Wszystkie te komponenty poddawane są podczas codziennej pracy maszyny maksymalnemu obciążeniu. Wzmocnione walce umożliwiają udział maszyny w dużych zbiorach. Podniesiono również komfort pracy operatora głównie dzięki automatycznemu otwieraniu i zamykaniu klapy tylnej. Zastosowano ponadto automatyczne cykle czyszczenia noży, dezaktywację noży oraz włączanie grupowe działania noży obsługiwane bezpośrednio z kabiny operatora bez konieczności jego wychodzenia na zewnątrz maszyny.

Zmiennokomorowe prasy Claas VARIANT

Zmiennokomorowe prasy serii VARIANT wyróżniają się niezwykle szybkim przebiegiem procesu owijania z wysokim zagęszczeniem balotów. Umożliwia to przede wszystkim innowacyjna technologia z idealnym uformowaniem balotów w każdych warunkach zbioru. W maszynach zastosowano nowy system smarowania łańcuchów, który wydłuża ich żywotność i wydajność pracy całej maszyny.

Doskonałą jakość cięcia materiałów umożliwia z kolei system ACTIVE ROTOR 360°. Proste jest również owijanie siatką, głównie dzięki nisko położonemu łożu siatki i jej widoczności dla operatora. W znaczący sposób ułatwia to załadunek rolki oraz kontrolę nad przebiegiem procesu owijania. Nóż do siatki aktywuje się elektrycznie. Zmiennokomorowe prasy marki Claas wyposażono w hydropneumatyczną komorę cięcia PRO, dzięki której możliwe staje się nie tylko usuwanie zatorów, ale również zapobieganie ich występowaniu. Nowa prasa VARIANT może pracować w różnorodnych warunkach dzięki szerokiemu ogumieniu.

prasy Claas

Źródło: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu głowne

665 199 755